KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14976384
nr 1497 6384
Hasse Lindroth
(f. 1938), Sverige
Etsning, "Från Årstaholmen". Signerad, numrerad 48/100, daterad -06. Bildmått: 29x20 cm, yttermått inklusive ram: 44x33 cm
Hasse Lindroth, född 1938 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
900 kr
måndag 24 oktober 2022
kl 20:03:20
300 kr
350 kr
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
800 kr
Hasse Lindroth
Läs mer om Hasse Lindroth